Crossfire ve SLI Rüyası Bitiyor mu?

Normalde bu yazıyı haberler kategorisine yazabilirdim ancak söz konusu iddia çok büyük olduğu için burada bulunmasını uygun gördüm.

Aslında pek çok kullanıcı için elde edilmesi kolay bir teknoloji olmasa da çift grafik kartları konuyla ilgili olan kullanıcılar için istedikleri performansı elde edebilmeleri için adeta biçilmiş kaftan…

Grafik teknolojisi böyle ilerlerken bazı can sıkıcı iddialar da ortalıkta dolaşmaya başladılar. Bunlardan biri de her yeni Windows sürümünde önceki teknolojilerden bazılarını çöpe atmayı adeta bir ilke haline getirmiş olan Microsoft’un önümüzdeki dönemde kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlandığı Windows 7 işletim sisteminde Crossfire ve SLI desteğinin olmayacağı söylentisi… Bu yenilir yutulur olmayan iddiaların doğruluk payı hakkında bir bilgim yok ama Microsoft’un daha önceki marifetlerini hatırlayınca hiç de imkansız gibi durmuyor.

Microsoft’un niçin böyle bir karar aldığını ve haberin ayrıntısını merak edenler buraya tıklayarak haberi okuduğum kaynağa göz atabilirler.


Bir yanıt yazın