CSS Hakkında Kısa Bilgi

Web teknolojileri gün geçtikçe daha çok gelişiyor ve webmasterlara daha fazla esneklik sağlıyor. Önceleri sadece yazılar ve bir kaç adet resimden oluşan web sayfaları günümüzde zengin içerikleriyle göz dolduruyor.

Yukarıda söylediğim esnekliğin en temel sağlayıcısıdır CSS. Artık koca bir sayfayı tamamen CSS ile yapmak mümkün. Böylece istediğiniz elemanı istediğiniz yere yerleştirebilme imkanına sahip oluyor; sayfanız için birden çok tema yaratabiliyorsunuz. En önemlisi CSS sayesinde sayfanız bir bütünlüğe kavuşuyor. Böyle CSS içinde oluşturduğunuz “style” öğelerinden birinde yaptığınız bir değişklikle o style’a bağladığınız herşeyi bir kerede ve zahmetsizce değiştirebiliyorsunuz. Aslında CSS o kadar zengin bir kavram ki burada marifetlerinin hepsini yazmak çok zor; çünkü mutlaka birkaç tanesini unutacağıma eminim. Bunun yanında şu anda bilmediğim daha sonra hep beraber öğreneceğimiz özellikleri de düşünürsek iş içinden iyice çıkılmaz bir hale geliyor.

CSS’ye böyle çok basit bir giriş yaptım. Bundan sonra adım adım öğrendiklerimi sizinle paylaşmaya çalışacağım. Umarım ihtiyaç duyan herkesin faydalanabileceği bir yazı dizisi olur.


Bir yanıt yazın