Euro 2008’de Milli Takıma Güvenmemişiz

Aslanlar gibi bir mücadelenin ardından 008 Avrupa Futbol Şampiyonasına veda ettik. Teşekkürler milli takım… Siz Almanya ile değil aynı zamanda hakemle de mücadele ettiniz.

Ancak bu çocuklar sakatlıklara ve olumsuzluklara rağmen çıkıp canlarını dişine takıp oynarken biz de boş durmayıp idda oynamışız ama ne yazık ki Almanya’nın üzerine. internethaber sitesinden okuduğum haberin en can alıcı bölümünü aynen aktarıyorum.

Türkiye-Almanya karşılaşmasında tek maçlık toplam 300 bin kupon oynandı. Bu kuponların yüzde 69’u gibi yüksek bir oranda, yani 207 bininde bahisçiler sonucu bildi. Türkiye-Almanya maçının da yer aldığı çoklu oyun oynayanların getirdiği toplam hasılat 16.4 milyon YTL olurken, sadece Türkiye-Almanya maçı için 10.2 milyon YTL’lik (8.1 milyon $) hasılat elde edildi. Verilen bilgiye göre 10.2 milyon YTL’lik hasılata karşılık İddaa’nın verdiği ikramiye yüzde 104 fazlası yani 17.1 milyon dolar oldu. Yani İddaa bu oyundan yaklaşık 9 milyon dolar zarar etti.

BAHİSÇİLERİN yüzde 48’i ‘Almanya kazanır’, yüzde 20’si ‘2 üstü gol olur’, yüzde 1’i ise ‘Beraberlik ya da Almanya’ dedi. İddaa’nın ‘tek maç’ programına aldığı tarihi maçta Türkiye’nin galibiyetine 5.50, beraberliğe 3.60, Almanya’nın galibiyetine 1.35 oranları verilmişti. Hırvatistan-Türkiye karşılaşmasında ise ‘Hırvatistan kazanır’ diyenler yüzde 52 oranında gerçekleşince 13 milyon dolarlık hasılatın büyük bölümü ikramiye olarak verilmemiş ve İddaa bu maçtan kárlı çıkmıştı. Türkiye’nin oynadığı tüm karşılaşmaların tek maçlık kuponlarda toplam hasılat ise 59.2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Hani yendek de yenilsek de hep beraberdik. Tamam para çok şey ama milli duyguların önüne bu kadar da geçmemeli diye düşünüyorum. Demekki tek yürek olamamışız henüz…


Bir yanıt yazın