Firefox Gelişmeye Devam Ediyor

Gelişen web teknolojilerinin getirdiği yeni standartlarla uyumu yakalamk için tarayıcılarda kendilerini güncellemek zorunda kalıyor. Bugün Firefox un 3. sürümünün RC2 sürümü herkes için yayınlanarak kullanıcıların bilgisayarlarına kurmalarına izin verildi.

Firefox yakında nihai final sürümünü çıkaracak. Öte yandan 6. sürümden bir kaç yıl sonra 7.sürümüyle merhaba diyen Internet Explorer  bir yılı biraz geçerken hemen 8. sürümü ile firefox a yanıt vermeye hazırlanıyor. İlgilenen arkadaşlar Microsoft’un download sayfasından 8 in betasını indirebilirler ancak bir developer değilseniz tavsiye etmem.

Firefox 3 ü beta aşamasından beri kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Fakat explorer cephesinde bunu garanti edemiyorum. Geçen sefer explorer 7 betayı yükleyince PHP ile yazdığım kodlarda parametre gönderememe gibi bir sıkıntı yaşamıştım. Şu an böyle bir sorun yok tabiki. Zaten bunun için kimseyi de suçlamıyorum adı üstünde beta sürüm, mevcut hatalar bulunsun ve düzeltilsin diye yayınlanır.

Zamanla hangi tarayıcının daha iyi olduğunu göreceğiz. Şu an alışkanlıklarımdan dolayı çoğunlukla explorer kullansam da bu himlik avı filtresi beni bazen deli ediyor. Kimlik doğrulayacağım diye bazı sayfaların açılış süresini uzatıyor. Artık her iki tarayıcının da son sürümlerini karşılaştırmak için çok az gün kaldı. Bakalım Firefox pazar payını arttırabilecekmi.


One Comments

Bir yanıt yazın