Google News Artık Türkçe

Sanal alemde her geçen gün gelişen ve bir çok yeniliğe imza atan Google, şimdi haber servisine Türkçe desteğini de ekledi. Daha önce bir çok dilde yayın yapan servis Türkçe desteğinin de eklenmesiyle 22 dilde ve 40’ın üzerinde bölgesel sürümde hizmet vermiş oluyor.

Servis bir çok kaynaktan derlediği haberleri tek bir sayfada toplayarak; kullanıcılara geniş bir haber yelpazesine erişme fırsatı sağlıyor. Google haber servisinde kısa başlıklar halinde sunulan haberlere tıklanınca doğrudan haberin alındığı siteye yönlendiriliyorsunuz.

Google Haberler Ürün Müdürü Grim Iversen, konuya ilişkin değerlendirmesinde,” Kullanıcılar için haber aramayı daha kolay bir hale getirerek daha çok insanın daha fazla yayın içeriğini bulmasına yardım ediyoruz. Okuyucular, daha önceden bilip sevdikleri yayıncıların haberlerinin yanı sıra, belki de varlıklarından haberdar bile olmadıkları kaynakların haberlerine de ulaşabiliyor. Okuyucular daha fazla habere kavuşurken yayıncılar da sitelerinde daha fazla okuyucuyla buluşuyor.” Google Türkiye Pazarlama Müdürü Mustafa İçil de, “Google Haberler’e Türkiye’den de ulaşılabildiği için çok heyecanlı olduklarını belirterek, “Ana dilimizde haber aramak ve bu haberlere göz gezdirmek, birçok haber kaynağındaki habere erişebileceğimiz ve yepyeni bakış açılarını keşfedebileceğimiz anlamına geliyor” dedi

Google haber servisine http://news.google.com.tr adresinden ulaşılabilir.


Bir yanıt yazın