Kendinize Zahmetsizce Simgeler Oluşturun

Aslında daha önce icon yapmak yani simge oluşturmak işleminin nasıl kolay yoldan yapıldığı ile ilgili olarak PNG ve icon Dosyalarını Birbirine Dönüştürmek adı altında bir yazı yazmıştım. Orada bahsettiğim sitenin adresi http://www.convertico.com/ idi. Tesadüf eseri olarak ico dan sonra bir n harfi yazdım ve http://www.converticon.com/ adresini keşfettim. Bu da daha önceki sayfa gibi icon ve png dosyaları arasında dönüştürme yapabiliyor ancak bu sitenin çok daha fazla özelliği var. Bu site eski sayfa gibi sadece png değil aynı zamanda JPG, GIF ve CUR yani fare işareti simgelerini de icon haline getirebiliyor.

Sitenin tek dezavantajı tamammen flash ile hazırlanmış olması. Bu nedenle bilgisayarlarında flash bulunmayan kullanıcılar belki biraz zorluk çekebilirler. Fakat buna karşın sayfa çok sade ve oldukça güzel bir Mac OS temasıyla hazırlanmış. Oluşturacağınız icon dosyası için boyut belirlemenize olanak tanıyan sayfa ne yazık ki PNG dönüşümleri için bir ayar sunmuyor.

Sadece yanlış hatırlamamdan dolayı bir harf fazla yazarak keşfettiğim site bana neredeyse eskisini unutturdu umarım sizin için de faydalı olur. 

sayfa görüntüsü


Bir yanıt yazın