PNG ve icon Dosyalarını Birbirine Dönüştürmek

WEB 2.0 teknolojisiyle beraber her gün yeni teknolojiler ve yeni fikirlerle inşa edilmiş web sayfalarıyla karşılaşıyoruz. Bu yazıda da size yine böyle bir sayfayı tanıtmak istiyorun.

Bildiğiniz gibi artık, eskiden bir takım programlar kullanarak yaptığımız işlemleri şimdi sadece web sayfaları üzerinden yapabiliyoruz. Hatta ofis veya grafik işleme gibi komplike uygulamalar da bunlara dahil…

www.convertico.com sayfası da işte bizi böyle program kurmaktan kurtaran sitelerden birisi. Söz konusu sayfa sayesinde başka hiçbir yazılıma ihtiyaç kalmadan PNG ve ICO uzantılı dosyaları birbirlerine dönüştürebiliyoruz. Üstelik bu işlemi yaparkan üye olmamız da gerekmiyor.

Sade ve şık tasarımıyla karşımıza çıkan www.convertico.com sayfası ile Windows Vista uyumlu ikon dosyaları yaratabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken bir nokta var. Site her grafik formatından ikon yapmıyor. PNG dosyalarını ikona, ICO dosyalarını da PNG ye çeviriyor. Şunu da belirtmek isterim ki bir dosyayı ikon yapabilmek için onun belirli bir yükseklik ve genişlik oranına sahip olması gerekir. (16×16 32×32 128×128… gibi) Internet üzerinde pek çok PNG dosyası var ve bu tür dosyalar gerçekten de ikon yapmak için oldukça güzel ve elverişli örneklerle dolu. Sayfada ayrıca yakın zamanda dönüştürülmüş dosyalar da gösteriliyor. Böylece arama yapmdan da belki işinize çok yarayacak bir ikon bulabilirsiniz.


One Comments

Bir yanıt yazın