7 Milyon Öğrenci e-Posta Alıyor

TTNET, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü, öğrencilere e-posta ve TTnetVitamin Yarışması protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yeni müfredata göre atılımlar yaptıklarını söyledi. TTnetVitamin projesinin de bu anlamda atılmış bir adım olduğunu kaydeden Çelik, “Derslerde vitamin olacak bir proje bu program. Yeni müfredata uygun hazırlanan, eğlendirirken öğreten bir program. Öğrenciler oyun oynayarak öğrenecekler” dedi. Programın Türk Telekom tarafından hazırlandığını ve Milli Eğitim’e hediye edildiğini kaydeden Çelik, programın değerinin ise 30 milyon dolar olduğunu açıkladı. Çelik, programdan yararlanan öğrenci sayısının artırılması için de TTnetVitamin Yarışması’nı düzenlediklerini anlattı.

Çelik, bu projenin bir ayağının da yine TTnet tarafından sağlanacak olan her öğrenciye e-posta adresi olduğunu belirtirken, bu proje ile de öğrenci-öğretmen ve veliler arasında iletişimin hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanabileceğini anlattı.

Protokolü imzalanan her öğrenciye bir e-posta adresi projesi ile 2008-2009 eğitim döneminde 4 ve 5. sınıf öğrencilerine toplam 2,5 milyon e-posta adresi verilecek. 3 yıl içerisinde 4-8. sınıflar arasındaki 7 milyon öğrenciye ve tüm ilköğretim öğretmenlerine e-posta adresi verilmiş olacak. TTnetVitamin programı ise tüm öğrencilerin eğlenirken öğrenmesini sağlayacak bir proje. Yeni müfredata göre hazırlanan bilgi oyunlarının olduğu programda, ayrıca görsel temalarla eğlenceli öğrenme sağlanıyor.

Kaynak BTHaber


Bir yanıt yazın