CloneDVD

Bu köşede her ne kadar ücretsiz programlara yer verecek olsam da arada bazen işinin hakkını veren programlardan da söz etmeyi düşünüyorum. Shareware olan ve 69,95’lik bir fiyat etiketine sahip olan CloneDVD programı gerçekten de bir çok kişinin ihtiyacı olabileceğini tahmin ettiğim bir program.

CloneDVD sayesinde yedekleme amaçlı orjinal DVD filimlerinizi kopyalayabiliyorsunuz. Programın emsallerinden farkı ise filimlerinizi DivX formatına çevirmeden Direk DVD olarak kopyalayabilmesi. Menüler, sesler ve altyazılar aynen orjinal diskinizdeki gibi aktarılıyor. Dilerseniz kopyanızda yer almasını istemediğiniz altyazı ya da sesleri çıkarabiliyorsunuz böylece standart DVD boyutu olan 4 GB üstü DVD filmlerinizin boyutunu düşürerek yazabiliyorsunuz. CloneDVD artık günümüzde sık sık karşılaştığımız 8.5 GB lik filmleri de rahatlıkla 4 GB kapasiteli disklere yazabiliyor. Kopyalarınızı ister imaj olarak isterseniz de doğrudan diske yazabiliyorsunuz.

Programın bir diğer artı özelliği de Türkçe desteği sunması ayarlar menüsünden dil seçeneği altında bulunan Türkçe’yi seçtiğiniz zaman programı kendi dilimizde kullanabiliyoruz kopyalama motoru olarak ben nero engine seçeneğini tavsiye ederim. Şayet başarısız olursa diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz.

Daha sonra yine DVD filimlerinizin kopyasını almanıza yarayan, farklı ücretsiz bir program tanıtmaya çalışacağım. Size her iki programı da bilgisayarınızda bulundurmanızı öneririm; çünkü bazen diğerinin yazamadığını öteki yazabiliyor. “Nasıl Yapılır” bölümünde CloneDVD’nin nasıl kullanıldığına da değinmeyi düşünüyorum

CloneDVD’yi indirmek için tıklayın

CloneDVD web sayfası


Bir yanıt yazın