Bill Gates Yeni Bir Şirket Kurdu

Microsoft’taki görevini bıraktığını ve şirkette artık temsili olarak bulunacağını belirterek emekliliğini iddia eden Bill Gates, kurduğu yeni şirketle emekliliğini boş geçirmeyeceğini gösteriyor.

Bill Gates’in bgC3 adıyla kurduğu şirketin kuruluş ilanında “endüstriyel analiz, araştırma, bilim ve teknolojik hizmetler” ifadeleri yer alıyor. Henüz tam olarak ne yapacağı belli olmayan şirket hakkındaki temel düşünce, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates’in yeni şirketinin, eşi Melinda ile birlikte kurduğu Bill ve Melinda Gates vakfı başta olmak üzere Microsoft ve diğer şirketler için iş fikri geliştirmeye odaklanacağı düşünülüyor.

Gates’in Microsoft’tan sonraki hayatı 27 Haziran 2008’de yayınladığı “Bill’in Microsoft’taki son günü” videosu ve etkinliği ile başlamıştı. 27 Haziran’dan beri Microsoft’ta temsili olarak bulunan ve danışmanlık hizmeti veren Gates’in, Bill ve Melinda Gates Vakfı bünyesinde bir çok ülke ve küçük şirkete medya ya da kamuoyuna pek yansımayan yardımlar ve bağışlar yapmak dışında uzunca bir süredir Microsoft dışında bir işle uğraşmadığı biliniyor. 

Yeni kurduğu şirketle ilgili herhangi bir detay vermekten kaçınan Gates’in yeni ofisinin, yaşadığı evin birkaç blok ötesinde bulunan küçük bir daire olduğu belirtiliyor

Kaynak: NTVMSNBC


Bir yanıt yazın