Flash Oyun Deyip Geçmeyin, Portal’a Bir Şans Verin

İnternet ortamında pek çok flash ile hazırlanmış oyuna rastlamışsınızdır. Bunlar bir odadan kaçma, bulmaca çözme ya da değişik türlerde yarışlar gibi pek çok kategoriye ayrılan ve büyük çoğunlukla iki boyutlu olarak hazırlanmış basit, zaman geçirmeye ve eğlenmeye yararlar.

Fakat belli zaman sonra bu oyunlar da sıkıcı hale gelebilir. Şahsen epey bir zamandır bu tür oyunlara bakmıyordum ancak geçen bir arkadaşın önerisiyle PORTAL adında bir flash oyununu denedim ve çok hoşuma gitti. Bu münasebetle oyunu size de tanıtmak istedim.

Oyun pek çok oyuncunun bildiği, bizi Half Life, CS gibi oyunlarla tanıştıran VALVE tarafından hazırlanmış. Zaten bu ad oyunu diğerlerinin arasından çekip çıkarıyor.

Oyunda elindeki silahla portallar açarak, odalarrın çıkışına ulaşmaya çalışan bir insanı yönetiyorsunuz. İki farklı renkte açtığı portallardan birinden girince diğerinin olduğu kısımdan çıkıyorsunuz ve böyle kendinize bir yol oluşturuyorsunuz. İlerleyen bölümlerde oyun ciddi bir şekilde zorlaşıyor ve daha çok zeka gerektirmeye başlıyor. Aslında burada size ne oyunu ne de oyunun zevkini tarif edebilirim. En iyisi kendiniz tecrübe edin.

Oyunu oynamak için tıklayın.

portal

portal


3 Comments

 • eren

  12 Mart 2014

  6. BÖLÜM ÇOK ZOR

 • eren

  12 Mart 2014

  dimi

 • medgang

  17 Mart 2020

  Flash versiyonu hazırlayan valve değildir

Bir yanıt yazın